Zasady kalkulacji rzeczywistej emisji GHG uprawy biomasy na cele produkcji biopaliw transportowych

Ostatnie miejsca !
Ogólne

Lokalizacja: Wrocław
Żeromskiego 62 lok. 2 50-312 Wrocław


Rejestracja: 09:00
Czas trwania szkolenia: 5 h

Cena: 1 250 ZŁ
Cena nie zawiera podatku VAT Cena obejmuje: organizację szkolenia, materiały szkoleniowe, certyfikat w języku polskim.

Zaplanowane daty
Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem dedykowanym w siedzibie swojej firmy, prosimy o wiadomość lub kontakt telefoniczny. Dziękujemy. Rezerwacja
Szczegółowy opis

Oferta szkolenia:



Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla firm skupujących biomasę pochodzenia rolniczego do produkcji bioetanolu i biodiesla (kukurydza, pszenica, pszenżyto, żyto i rzepak) w ścieżce biopaliwa/biopłyny, a także dla firm skupujących biomasę pochodzenia rolniczego do produkcji biometanu na cele transportowe oraz biogazowni produkujących biogaz (do produkcji biometanu na cele transportowe) w ścieżce paliwa z biomasy. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi zmianami w raportowaniu emisji GHG na etapie uprawy, zasadami kalkulacji emisji rzeczywistej dla etapu uprawy oraz źródłami wskaźników emisji.



Grupa docelowa: 



Ścieżka biopaliwa/biopłyny: firmy skupujące biomasę pochodzenia rolniczego do produkcji bioetanolu i biodiesla (kukurydza, pszenica, pszenżyto, żyto i rzepak) w systemach KZR INiG, REDcert EU, ISCC EU.



Ścieżka paliwa z biomasy: firmy skupujące biomasę pochodzenia rolniczego do produkcji biometanu na cele transportowe oraz biogazownie produkujące biogaz (do produkcji biometanu na cele transportowe) w Systemach KZR INiG, REDcert EU i ISCC EU.



Program szkolenia:



 




  1. Podstawy prawne certyfikacji na zgodność z Kryteriami Zrównoważonego Rozwoju (KZR): Dyrektywa RED II, Akt delegowany.

  2. Obowiązki pierwszego punktu skupu w zakresie raportowania emisji GHG od zbiorów 2024.

  3. Metodyka kalkulacji emisji rzeczywistej dla etapu uprawy.

  4. Zasady kalkulacji polowej emisji podtlenku azotu.

  5. Źródła wskaźników emisji.

  6. Zasady uwzględnienia rzeczywistej emisji GHG w bilansie masy.

  7. Zasady wystawiania dokumentu PoS.

  8. Przygotowanie firmy do auditu emisji GHG.



 


Trener
  • Dr Izabela Samson-Bręk
  • Audytor Wiodący w Systemach: KZR INiG, REDcert EU, ISCC EU. Audytor GHG.
  • Specjalista, konsultant i doradca w branży zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, zarządzania jakością oraz gospodarowania odpadami.
  • Posiada praktyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie wymagań Dyrektywy RED II i Systemów Dobrowolnych oraz weryfikacji emisji gazów cieplarnianych.
  • Doktor nauk inżynieryjno-technicznych. Absolwentka kierunku Ochrona Środowiska. Ukończyła Studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Ochroną Środowiska, a także w zakresie Rolnictwa.
  • Adiunkt w Zakładzie Chemii Środowiska i Oceny Ryzyka w Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym. Jako wykładowca prowadziła zajęcia m.in. z zakresu technologii wytwarzania biogazu i biopaliw transportowych.
  • Autorka oraz współautorka wielu publikacji naukowych dotyczących biopaliw II generacji oraz zarządzania środowiskowego.
  • Jest współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Recyklingu oraz członkiem zwyczajnym Krajowej Izby Biopaliw.
  • Trener z pasją.

Skontaktuj się z Nami...